MERTSEL ECZA DEP. SANAYİ TİC. A.Ş.


Mertsel Ecza, 30 yıllık beşeri İlaç ithalat ve dağıtım tecrübesine hasta bakım, kronik yara bakım ve yanık bakım alanlarını eklemiştir. Bu alanlardaki yenilikçi ürünlerimiz, kaliteli ve hasta sağlığı için katma değerli ürünlerin dünya standartlarında üretimi ve ithalatı ile sağlık sektörünün hizmetine sunulmaktadır.

İzmir Tire’de faaliyet gösteren tesislerimizde, üretim proseslerimizi ve ürün portföyümüzü geliştirdiğimiz ürün geliştirme ve kalite kontrol laboratuvarımız bulunmaktadır. Bu laboratuvarda üniversite sanayi işbirlikleri kapsamında yer aldığımız TUBİTAK TEYDEP projeleri ile ürün araştırma ve geliştirme çalışmaları da yürütülmektedir.

Mertsel Yara Bakım grubu nemli yara bakım örtüleri, bakteri bağlayıcı yara örtüleri, doku bütünlüğünü koruyucu yara örtüleri, cilt bütünlüğünü destekleyici kremler ve yara yıkama solüsyonlarından oluşmaktadır.

Yanık Bakım ürünlerimiz ise akut ve kronik yanıklarda, ağrı giderici ve iyileşmeyi destekleyici örtüler ve antiseptik yıkama solüsyonlarını içermektedir.

Hastane ve Hasta Bakım Ürünlerimiz el ve cilt antiseptikleri, cilt ve mukoz membran antiseptikleri ve vücut bakım ürünlerini kapsamaktadır.