Altecidal Body Foam


Dokun Yenilensin | 10 Şubat 2013 Pazar, 10:00
Etiket:

Altecidal Body Foam, su ve sabuna gereksinim duymaksızın, 30 saniyede uygulama yapılan tüm yüzeylerindeki mikroorganizmaları öldürerek temizler. Özellikte idrarını tutamayan yatan hastalar için ortamdan gelebilecek kontaminasyonu önler ve cilde ferahlık sağlayarak bakım yapar.
0 Yorum Bu yazı 3.777 kere listelenmiştir.

%0,02 Poliheksanid 350 ml  
Cilt ve Mukoza Antiseptiği
pH 5.5

-30 saniyede hızlı etkinlik
-Susuz ve durulamasız temizlik
-Geniş spektrumlu cilt temizleme köpüğü
-Enfeksiyon oluşumunu ve kontaminasyonu engeller
-Tahrişi önler, cildi yeniler ve nemlendirir.
-Kullanımı kolay
-Kötü kokuları önler, ferahlık sağlar.
-Alkol, paraben, aldehit ve fenol içermez.

TIBBİ ÖZELLİKLER
Altecidal Body Foam, su ve sabuna gereksinim duymaksızın, 30 saniyede uygulama yapılan tüm yüzeylerindeki mikroorganizmaları öldürerek temizler. Özellikte idrarını tutamayan yatan hastalar için ortamdan gelebilecek kontaminasyonu önler ve cilde ferahlık sağlayarak bakım yapar. Vücut derisinin tüm yüzeylerine uygulanabilir. Kullanılan etken madde polihekzanid, çevredeki sağlıklı hücreleri etkilemeden bakterileri etkin bir şekilde öldürür. Ayrıca hücre ve dokular tarafından emilmez ve vücut metabolizmasına etki etmez. Geniş bir etki spektrumuna sahiptir. MRSA (multi-resistant staf aerus) ve VRE (vankomisin dirençli enterekok) dahil bakterilere, virüslere, mantarlara ve mayalara karşı etkindir.
Altecidal Body Foam, cilde uyumlu pH’ya sahiptir. Hafif ve kolay yayılabilen köpüğü sayesinde tahriş olmuş ve kurumuş ciltlerde, hücre yenileyici ve nemlendirici özelliği ile onarıcı etki gösterir. Alkol içermediğinden deride kuruma yapmaz, yapışkan ve yağlı his bırakmaz. Köpüğün özel kokusu, kötü kokuları giderir, kişiye konfor ve ferahlık sağlar.

Kullanım Şekli:
Köpük yeterli ölçüde sıkılarak cilt yüzeyine temiz bir bez ya da el yardımıyla yayılır. 30 saniye sonra yüzey, kuru bir bez ya da tek kullanımlık havlu ile silinir. Su veya başka bir temizlik ürününe gereksinim yoktur. Durulama yapılmaz.

Uyarılar/ Önlemler:
Haricen sulandırmadan, cilt yüzeylerinde kullanılır. Uygulama süresi 30 saniyedir. Mukoza ve açık yaralara uygulama yapılmamalıdır. Göz ile temastan sakınmalı, temas olduğunda gözler bol suyla yıkanmalıdır. 

Yan / Advers Etkiler:
Hassas ciltlerde, hafif kızarıklık, kaşıntı ve yanma görülebilir. Beklenmeyen etki ile karşılaştığınızda doktorunuza ve eczacınıza başvurunuz. İstenmeyen etki görüldüğünde Sağlık Bakanlığı Türkiye Farmakovijilans Merkezi’ne (TÜFAM) bildiriniz. 

Kullanılmaması Gereken Durumlar:
Açık yara, mukoza ve göz çevresinde kullanılmamalıdır.

Saklama Koşulları:
25 °C’nin altındaki oda sıcaklığında ağzı kapatılarak ve ışıktan koruyarak saklayınız. Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. Sadece eczanelerde satılır.


Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Popüler Etiketler


DOKUN YENİLENSİN
 • Altecidal Scrub
  Altecidal Scrub, bakterisit, virüsit, fungusit olarak cilt ve mukoza dezenfek...
 • Poviseptin Çözelti
  Geniş spektrumlu bakterisit, virüsit, fungusit etkisi ile cilt ve mukoza anti...
 • Altecidal Liquid
  Altecidal Liquid cilt ve mukoza üzerine topikal uygulamalar için kullanıma ha...
 • Octecidal Liquid
  Octecidal Liquid cilt ve mukoza üzerine topikal uygulamalar için kullanıma ha...
 • Chlorhexidal Scrub
  Klorheksidin biguanid yapılı topikal olarak kullanılan bir antiseptik ve deze...