Altecidal Scrub


Dokun Yenilensin | 10 Şubat 2013 Pazar, 10:00
Etiket:

Altecidal Scrub, bakterisit, virüsit, fungusit olarak cilt ve mukoza dezenfeksiyonunda kullanılır. MRSA (multi-resistent staf aerus) ve VRE (vankomisin resist entereckok) dahil bakterilere, virüslere, mantarlara ve mayalara karşı etkindir. Altecidal Scrub cilt florasını stabilize eder ve vücuttaki kötü kokuları giderir.
0 Yorum Bu yazı 57.662 kere listelenmiştir.

% 1 Poliheksanid 1000ml  
El ve cilt temizleyici antiseptik sıvı sabun 
pH 5.5
alkol, fenol, triklosan, aldehit içermez
 
- Geniş spektrumlu el ve cilt temizleyici 
- MRSA / VRE üzerinde etkin
- Hızlı etki eder
- Hastane personeli ve hastalarda temizlik ve dekontaminasyon amaçlı (muayaneden önce ve sonra, yoğun bakımda vücut temizliğinde)  kullanımı hastanelerde enfeksiyon zincirinin kırılmasını sağlar. 
- Cilt florasını stabilize eder, kötü kokuları giderir

TIBBİ ÖZELLİKLERİ
Altecidal Scrub, bakterisit, virüsit, fungusit olarak cilt ve mukoza dezenfeksiyonunda kullanılır. MRSA (multi-resistent staf aerus) ve VRE (vankomisin resist entereckok) dahil bakterilere, virüslere, mantarlara ve mayalara karşı etkindir. Altecidal Scrub cilt florasını stabilize eder ve vücuttaki kötü kokuları giderir. 
Alkol, fenol, triklosan ve aldehit icermez.

Kullanım Alanları:
Cerrahi ve hijyenik el ve cilt antisepsisinde, ameliyat sahasının hazırlanmasında, MRSA / VRE gibi antibiyotiklere dirençli mikroorganizmalar ile kontaminasyon olduğunda hasta vücut yıkamalarında kullanıma uygundur.
 
Kullanım Şekli ve Dozu:
Sulandırılmadan olduğu gibi tatbik edilir. 
1. Cerrahi El Antisepsisi: Eller ve dirseklere kadar kollar su ile iyice ıslatılır. Yaklaşık 3- 5 ml Altecidal Scrub sıvı sabun ele dökülür ve 5 dakika boyunca el ve dirseklere kadar kollar ovuşturulur. Cerrahi el antisepsisinin EN 12791 Cerrahi El Antisepsisi standardına uygun yapılması önerilir. En iyi köpük oluşumu için damla halinde su verilir. Akan suyun altında durulanır. Yıkama işlemi 5 dakika boyunca tekrarlanır. 
2. Hijyenik El Antisepsisi: Takriben 3- 5 ml. sıvı sabun ellere dağıtılır. Köpüğün oluşması için biraz su ilave edilir. EN 1500 standardına göre hijyenik el yıkama kurallarına uygun olarak eller köpükle iyice yıkanır. 1 dak boyunca yıkama işlemi tekrar edilir. Yıkama işlemi süresince eller ıslak tutulmalıdır. 
3. Hasta Vücut Yıkama: 
- Vücut yüzeyi su ile nemlendirilir. Yeterli miktarda Altecidal Scrub nemli cilt bölgesine direkt veya nemli sunger yada bezin uzerine konarak uygulanır. Daha sonra cilt dikkatlice temizlenir. Minumum 30 saniye etki suresinden sonra cilt bölgesi durulanır. Kurumaya bırakılır.

ETKİ MEKANİZMASI VE SPEKTRUM:
Poliheksanid molekülün yapısı ve elektrik yüklerinin dağılımına bağlı olarak elektrostatik etkileşim ile bakterilerin hücre metabolizmasını etkiler. Çevredeki sağlıklı hücreleri etkilemeden bakterileri etkin bir şekilde öldürür. Poliheksanid hücre ve dokular tarafından emilmez ve vücut metabolizmasına etki etmez.
Geniş bir etki spektrumuna sahiptir. MRSA (multi-resistent staf aerus) ve VRE (vankomisin resist entereckok) dahil bakterilere, mantarlara ve mayalara karşı etkindir.

Saklama Koşulları:
25 °C’nin altındaki oda sıcaklığında ağzı kapatılarak ve ışıktan koruyarak saklayınız. Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız. Sadece eczanelerde satılır.


Facebook'ta Desteğinizi Bekliyoruz!

Detaylı Arama

Yorumlar

Yorum Ekle
 
Henüz bir yorum yapılmamış!


Popüler Etiketler


DOKUN YENİLENSİN
 • Altecidal Scrub
  Altecidal Scrub, bakterisit, virüsit, fungusit olarak cilt ve mukoza dezenfek...
 • Poviseptin Çözelti
  Geniş spektrumlu bakterisit, virüsit, fungusit etkisi ile cilt ve mukoza anti...
 • Altecidal Liquid
  Altecidal Liquid cilt ve mukoza üzerine topikal uygulamalar için kullanıma ha...
 • Octecidal Liquid
  Octecidal Liquid cilt ve mukoza üzerine topikal uygulamalar için kullanıma ha...
 • Chlorhexidal Scrub
  Klorheksidin biguanid yapılı topikal olarak kullanılan bir antiseptik ve deze...